Розумний дім

«Розумний будинок»: наповнюємо житло смарт-системами та приладами

Вся без винятку техніка з характеристикою «смарт» (від англ. «розумний») користується шаленою популярністю. Це легко пояснити: такі гаджети дарують своїм господарям додаткові можливості, істотно полегшують життя, роблять його більш комфортним та безпечним. Пристрої «смарт» можна умовно розділити на ті, з яких складається система «розумний будинок», та такі готові рішення в техніці, які використовуються для окремих процесів.

Устаткування для системи «розумний будинок»

 

Дану систему варто продумувати ще на етапі будівництва або проектування квартири (заміського будинку). Смарт будинок - це симбіоз сучасного обладнання і штучного інтелекту, який, підкоряючись заданим алгоритмам, допомагає ефективно управляти простором. Устаткування для розумного будинку краще купити в комплекті.

Елементи системи для розумного будинку:

  • клімат-контроль (технологія, що дозволяє включати і відключати кондиціонування, опалення);

  • безпеку (сигналізація від злодіїв та проти пожеж);

  • компоненти, що управляють освітленням;

  • автоматика, яка управляє окремими елементами інтер'єру (наприклад, шторами);

  • система управління мультимедіа (телебаченням, інтернетом, аудіообладнання);

  • управління побутовими приладами, що дозволяє аналізуватитаі скорочувати витрати на комунальні послуги, а також включати техніку на відстані (наприклад, почати прання, включити мультиварку).

 

Смарт хаус може вміщати пристрої та сенсори, які виберуть господарі. Залежно від запиту розумні будинки комплектуються боксом обладнання. Монтаж та установку виробляють фахівці в цій галузі, яких в Києві стає все більше, адже ідея більш ніж затребувана.

Якщо ви мрієте зробити своє житло сучасним і високотехнологічним, можна почати з малого, щоб оцінити всі переваги «розумних» технологій. Наприклад, встановити

смарт-розетку. Цей маленький прилад техніки дозволяє управляти собою на відстані, за допомогою спеціального мобільного додатку (розетка підключається до мережі Wi-Fi). Завдяки «розумній» розетці можна включати та вимикати техніку, перебуваючи поза домом. Хочете включити обігрівач в дитячій заздалегідь, щоб приміщення прогрілося? Легко. Якщо при тривалій відсутності в будинку іноді включати торшер, створюючи ілюзію присутності - це теж вже не фантастика, а технічна реальність.

 

Ще один невеликий «розумний» прилад, який суттєво змінить побут на краще, оптичний датчик. Цей прилад реагує на добові зміни природного освітлення, автоматично налаштовуючи штучне в будинку або квартирі. Така інновація, впроваджена в будинку або квартирі, допоможе істотно скоротити витрати на електроенергію.

 

Техніка та гаджети

 

Незважаючи на досить високу вартість, користуються підвищеним попитом і зразки техніки з розширеними можливостями.

В супермаркеті АШАН можна вибрати такі цікаві гаджети та побутові прилади:

  • Смарт-мультиварки. Тільки уявіть: поставити завдання та почати підготовку можна, перебуваючи на відстані тисячі кілометрів від дому - за допомогою спеціальної системи управління у вигляді мобільного додатку. Виробники такої фантастичної техніки враховують інтереси сучасних користувачів, даючи можливість вимірювати калорійність, вносити правки в рецепти прямо в процесі приготування - на відстані!

  • Чайники и кавоварки. Прийти додому та відразу випити гарячого чаю або кави, не чекаючи, поки чайник закипить? Це можливо із застосуванням дистанційного управління за допомогою смартфона або планшета. У чайнику є спеціальні датчики, які не дадуть приладу включитися, якщо мало води.

  • Смарт-ваги підлогові. За допомогою цього цікавого девайса можна, теж за допомогою додатка в гаджетах, контролювати параметри тіла. Наприклад, вага, індекс маси тіла, зміни протягом певного періоду. Ціна таких вагів вище, ніж вартість традиційних, але й функції істотно розширені.

 

Для тих, хто займається творчістю та веде активний спосіб життя, будуть цікаві такі «інтелектуальні» речі: фітнес-браслети, функціональні наручний годинник, квадрокоптери.

Для зв'язку з нами