Жить лучше

Мобільний додаток

La vie en bleu

Ваше здоров'я
завжди під рукою!

Завдяки додатку "Жити краще"
від АШАН

В рамках свого масштабного міжнародного руху “Ми - за якісне, здорове та локальне” АШАН зобов’язується допомагати вам краще харчуватись, більше рухатись та дбати про себе.
Це - програма “Жити краще”.

Мобільний додаток “Жити краще”.
Ваше здоров’я у надійних руках: у ваших!

Інформація про продовольчі товари, щоб ви могли краще харчуватись Персоналізовані поради від експертів, щоб більше рухатись та дбати про себе

Збалансоване харчування та здоровий спосіб життя сприяють благополуччю кожного з нас. АШАН вирішив допомогти вам з цим, запустивши мобільний додаток “Жити краще”. Додаток “Жити краще” містить персоналізовані поради для вас та вашої сім’ї. Мета: допомогти вам краще харчуватись, більше рухатись та дбати про себе.

Створений спільно з експертами у напрямку здорового харчування та здорового способу життя, додаток “Жити краще” розумний та вміє навчатись. Він автоматично аналізує дані про ваші покупки, щоб розпізнати ваші харчові звички. Натомість він пропонує вам прості персоналізовані поради. Вам слід лише заповнити деяку інформацію. Мета: познайомитись з вами ближче, щоб надавати вам ще більш персоналізовані поради.

Так само додаток збирає інформацію про вашу фізичну активність (кількість кроків,...) з вашого смартфону або з інших додатків, якими ви вже користуєтесь. Мета: допомогти вам більше рухатись.

Дбати про себе - це підтримувати баланс. Саме тому додаток “Жити краще” має глобальний підхід та включає теми, що впливають на благополуччя в цілому: сон, харчування, емоції, стрес,...

Краще харчуватись

Гарне харчування - обов’язкова умова для підтримання гарної форми. Краще харчуватись означає робити правильний вибір, який ми полегшимо завдяки:

 • des fiches produits

  інформації про склад продукту

  та його поживні властивості

 • votre profil alimentaire

  профілю харчування

  вашої сім’ї

 • votre rapport à la cuisine

  вашим вподобанням,

  визначеним на основі ваших покупок

Більше рухатись

Організм ніколи не старіє. Навіть у старшому віці 30 хвилин фізичних вправ щодня допоможуть вам підтримувати гарне здоров’я. Додаток вам допоможе:

 • un compteur d’activité physique

  підрахувати необхідну кількість тренувань (кроків,...),

  щоб ви розуміли, у якій ви формі

 • du coaching à la carte

  програми тренувань,

  відповідно до ваших інтересів

 • des conseils bienveillants

  поради,

  що допоможуть вам залишатись у формі або відновити фізичну активність

Дбати про себе

Ми всі хочемо мати гарне здоров’я. Однак всі ми різні, а отже маємо різні потреби. Ваш додаток вміє:

 • des conseils du quotidien

  давати щоденні поради,

  залежно від вашого стилю життя, прогнозу погоди, якості повітря та вашого оточення

 • des recettes saines et simples

  прості та смачні рецепти

  зі здорового харчування

 • des articles

  статті на важливі для вас теми,

  якими ви можете поділитись

 • des quizz et défis

  вікторини та можливість прийняти нові виклики

  та отримати нові емоції

Завантажуйте додаток, завдяки якому життя стає простішим.

app store google play

Запитання та відповіді

Це дуже просто, проскануйте штрих-код товару, і його буде включено до історії ваших покупок. Якщо товар не має штрих-коду, ви можете вручну додати ці дані у додаток.
Ваші дані будуть анонімними, не будуть використовуватись для комерційних цілей ні АШАН, ні нашими партнерами. На основі ваших даних ви зможете отримувати персоналізовану та актуальну інформацію.
Ваші дані потрібні лише для того, щоб запропонована послуга була найбільш актуальною саме для вас. Ваші дані будуть оброблятись автоматично без участі людини. Ви зможете у будь-який момент вийти з програми та зробити запит на знищення ваших особистих даних.
Мобільний додаток призначений для всіх клієнтів, які хочуть отримувати персоналізовані послуги та піклуватись про своє здоров’я з профілактичною метою. Чим більше інформації має система про покупки, тим більш персоналізованим є сервіс..
Ні. Додаток “Жити краще” створено для користування виключно в профілактичних цілях. Він призначений лише для клієнтів, у яких відсутні діагностовані захворювання або їх очевидні ознаки. Додаток “Жити краще” не є медичним додатком, це - засіб, що сприяє покращенню благополуччя людини. Незважаючи на те, що усі поради затверджено професійними експертами, вони не є основою ні для встановлення діагнозу, ні для призначення лікування.

Товари "Жити краще"

La vie en bleu

Ваше здоров'яу надійних руках: у Ваших.

В рамках свого масштабного міжнародного руху “Ми - за якісне, здорове та локальне” АШАН зобов’язується допомагати вам краще харчуватись, більше рухатись та дбати про себе.
Це - програма “Жити краще”.

Краще харчуватись? Це просто разом з товарами “Жити краще”

АШАН пропонує вам ретельно відібрані за складом та поживною цінністю товари Товари “Жити краще” допоможуть вам краще харчуватись

З метою турботи про здоров’я клієнтів, спеціалісти в галузі дієтології, нутріціології, токсикології, харчових технологій та інших професій проаналізували величезний асортимент товарів та розробили спеціальну математичну методологію (додається), яка забезпечує виділення особливої групи корисних для здоров’я продуктів, що отримали позначки “Жити краще”. Використання їх в своєму щоденному раціоні сприяє збереженню здоров’я за рахунок збалансованого та повноцінного харчування.

Критерии отбора товаров “Жить лучше”

С целью заботы о здоровье клиентов, специалисты в сфере диетологии, нутрициологии, токсикологии, пищевых технологий и других направлений проанализировали огромный ассортимент товаров и выделили особую группу товаров, которые получили маркировку “Жить лучше”. Использование их в своем ежедневном рационе питания способствует поддержанию здоровья за счет ограничения употребления распространенных «критических» ингредиентов и возможности сбалансировать рацион питания по количеству белков, жиров и углеводов, конечно же не забывая при этом употреблять свежие овощи и фрукты, а также другие правильно обработанные продукты.

Учитывая то, что проект только начинается, приоритетными для анализа и отбора стали продовольственные товары: свежие фасованные продукты и товары широкого потребления, а также мясные и хлебобулочные изделия собственного производства. К оцениванию не допускались товары со следующего списка: алкогольные напитки, диетические добавки, детское питание, продукты питания специального медицинского назначения, которые употребляются под присмотром врача, монопродукты, то есть те, в составе которых только один ингредиент, продукты к праздникам, продукты национальных кухонь, вода.

Отбор проводился согласно информации, указанной поставщиком на этикетке товара. Методология отбора товаров состоит из 3-х этапов.

Первая фаза имеет цель исключить из списка потенциальных товаров “Жить лучше” те, которые имеют в своем составе некоторые распространенные критические ингредиенты:

 • пищевые красители (Е 102 – Тартразин, Е 104 – Хинолиновый желтый, Е 110 - Желтый “солнечный закат”, Е 122 - Азорубин, Е 129 – Красный Allura red, E 124 - Понсо 4R).
 • добавки с высокой степенью аллергизации (Е 220 – Диоксид серы)
 • потенциальные канцерогены (Е 250 – Нитрит натрия и Е 251 – Нитрат натрия, Е 952 – Цикламат)
 • искусственные ароматизаторы
 • растительные масла в твердом, полутвердом виде, гидрогенизированные и частично гидрогенизированные (транс-жиры)
 • спреды, смеси жиров, маргарин, кондитерские жиры, заменители молочного жира, кулинарный жир (транс-жиры)

Если в товаре отсутствуют все из вышеперечисленных компонентов, он переходит во вторую фазу отбора. На этом этапе проверяется соотношение белков, жиров и углеводов в товаре в процентном соотношении. Согласно с современными взглядами на рекомендации по питанию (приказ МОЗ Украины от 14.01.2013 №16) общая дневная калорийность рациона должна бать распределена следующим образом:

 • 20-35% энергии из жиров;
 • 45-65% энергии из углеводов;
 • 10-35% энергии из белков.

На уровне Европейского Союза рекомендованные нормы составляют:

 • жиров – 31,5%;
 • углеводов – 52%;
 • белков – 10 %.

Ввиду того, что рекомендованные в ЕС нормы не противоречат украинским, в своём подходе мы ориентируемся именно на них.

Таким образом, на второй фазе мы отбираем только те продукты, у которых этот показатель максимально приближен к рекомендованному в ЕС и присваиваем им маркировку на полке «Жить лучше».

Если же в результате второго этапа мы получили два или больше товара, набравших одинаково высокие балы, то для таких продуктов применяется еще одна фаза оценивания, которая позволяет выбрать только один товар. На третьей заключительной фазе дополнительные балы присваиваются товарам за наличие дополнительных характеристик:

 • сертификат про органический товар;
 • высшее, по сравнению с основным, содержание белков.

Товар, который набрал самое большое количество балов, получает специальную маркировку на полке «Жить лучше».

Потреба клієнта має ключову роль

Навіть якщо всі продукти харчування та інгредієнти, що входять до складу товарів продовольчої групи, які продаються в наших магазинах є надійними (та не суперечать діючому законодавству), не всі вони мають однакові поживні властивості. АШАН порівнює різні товари, що відповідають певній потребі клієнта, а тому можуть вважатись схожими. Завдяки товарам “Жити краще”, АШАН стане вашим партнером та полегшить щоденний вибір товарів з огляду на їх користь для здоров’я або особливу поживну цінність. Кожні 6 місяців перелік цих товарів буде оновлюватись, залежно від того, як буде змінюватись асортимент, та у випадку зміни (розширення) критеріїв до відбору товарів “Жити краще”.

Маркування “Жити краще” не має на меті применшення властивостей інших товарів

Позначення товарів “Жити краще” в жодному разі не означає, що інші товари на полиці не є смачними та якісними. Всі товари, наявні в AШАН, є надійними та реалізуються в рамках діючого законодавства.

Вся інформація для того, щоб жити краще щодня!

Дізнатись більше +
app store google play

Запитання та відповіді

Наразі до списку товарів “Жити краще” не входять дієтичні товари та мінеральні води, вживання яких відповідає особливим потребам організму та потребує нагляду лікаря. Дитяче харчування, вимоги до якого значно вищі порівняно зі звичайними товарами, алкогольні напої, солодкі газовані напої та кондитерські вироби будуть розглянуті пізніше, монотовари (однокомпонентні товари).
Не обов’язково. Принцип відбору товарів “Жити краще” оснований на складі продукту та на його поживних властивостях, якщо мова йде про товари продовольчої групи. При відборі товарів були виключені ті, що містять найбільш шкідливі для організму алергени. Отже, товари “Жити краще” можуть містити алергени або інші компоненти, що викликають харчову непереносимість.
Ні! Товари “Жити краще” відбираються залежно від їхнього складу та поживної цінності, інформація про які міститься на упаковці. Жодних консультацій або пропозицій постачальникам з цього приводу не надходить.
В жодному разі. Товари «Жити краще» проходять об’єктивний відбір та затверджуються членами Колегії експертів. При відборі товарів їхня популярність/впізнаваність не враховується.
Так, товари з маркуванням “Жити краще” можна знайти у кожному форматі наших магазинів.
Ні, перелік товарів «Жити краще» не доступний для ознайомлення онлайн, адже він щодня збільшується, поповнюючись новими категоріями проаналізованих товарів. Критерії відбору можна переглянути на сайті.
В основі методології присвоєння маркування “Жити краще” знаходиться об’єктивна інформація, вказана на упаковці товару, та доступна кожному. Критерії, що використовуються при оцінці товару, затверджені Колегією незалежних експертів. Смак, текстура, запах, тощо при цьому не враховуються.Таким чином, усі товари відібрані залежно від їх складу та поживної цінності.